KONST / Litografier / Färglitografi 12892167
nr 1289 2167
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1995, numrerad 333/385. Motivet: 38x57cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:27:38
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.300 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson